دانلود ترجمه مقاله بررسی اهمیت روش های MCDM: مروری انتقادی بر AHP و ANP

عنوان فارسی

آیا روش های MCDM مفید هستند؟ یک بررسی انتقادی، از روش های فرآیند سلسله مراتبی (AHP) و فرآیند شبکه تحلیلی (ANP)

عنوان انگلیسی

Are MCDM methods useful? A critical review of Analytic Hierarchy Process (AHP) and Analytic Network Process (ANP)

کلمات کلیدی

تحلیل تصمیم چند معیاری؛ AHP؛ ANP؛ روش های MCDM

درسهای مرتبط

مدیریت صنعتی

تعداد صفحات انگلیسی : 11 نشریه : Taylor & Francis
سال انتشار : 2019 تعداد رفرنس مقاله : 28
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله
وضعیت شکل ها و عنوان شکل ها: ترجمه نشده است. وضعیت جداول و عنوان جداول : ترجمه نشده است.
وضعیت تایپ فرمول ها : به صورت عکس درج شده است نام مجله مقاله : Cogent Engineering
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 11 صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin آیا در بسته تبلیغات سایت نیز قرار داده شده است؟: محتوی بسته این محصول فاقد هر گونه تبلیغات می باشد.
پاورپوینت : ندارد گزارشکار : ندارد شبیه سازی : ندارد
سطح کیفیت ترجمه و ضمانت فراپیپر برای این مقاله چگونه است؟

ترجمه دارای وضعیت طلایی بوده و تا 24 ساعت در صورت عدم رضایت مشتری مبلغ مورد نظر عودت داده خواهد شد.

بعد از خرید این محصول یک فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود که دارای ورد (word) ترجمه مقاله است که قابل ویرایش است و همچنین pdf ترجمه مقاله به همراه pdf مقاله انگلیسی برای شما قابل مشاهده خواهد بود. در فایل های دانلود هیچگونه تبلیغاتی وجود ندارد و شما با خیال راحت میتوانید از ترجمه مقاله استفاده کنید.

فهرست مطالب

1. مقدمه
2. فرآیند سلسله مراتب تحلیلی (AHP)
3. فرآیند شبکه تحلیلی (ANP)
4. کمبودهای AHP در پرداختن به یک مسئله انتخاب تامین کننده
5. اِعمال حالت کلی روش های MCDM
6. مقایسه نتایج AHP و روش MCDM کلی
7. نتیجه گیری

نمونه متن انگلیسی مقاله ---> نتیجه گیری

Conclusion:
Although MCDM methods such as AHP can address problems in specific situation very well, in practice, many companies avoid using them. This paper reveals that the reason is the deficiencies of such methods. In this study, the deficiencies of AHP and its associated scale have been exposed using a simple example. In the discussed example, we realised that even the general form of MCDM methods may occasionally outperform AHP. Considering the fact that the general form of MCDM does not require many pairwise comparisons, and it does not concern the decision maker with computing consistency levels, the question that arises is: where shall we use AHP and how can we be assured that after all the extra efforts that we put in, AHP leads us to more reliable results than a simple MCDM method. Answering this question may require further studies and the drawbacks may ultimately be resolved later. However, since there are times, such as the discussed example, when it is observable to decision makers that AHP fails to provide a good ranking of a number of options, companies prefer not to apply the method. It is thought that by acknowledging the drawbacks of the current MCDM methods, the development of new MCDM methods will be encouraged.

ترجمه بخش انگلیسی

نتیجه گیری:
با وجود این که روش های MCDM، همانند AHP می تواند در راه حل های خاص، به خوبی به مسائل بپردازد، در عمل، بسیاری از شرکت ها از استفاده از آن اجتناب می کنند. این مقاله نشان می دهد که دلیل، کمبود چنین روش هایی است. در این مطالعه، کمبودهای AHP و مقیاس متناظر آن، با استفاده از یک مثال ساده نشان داده شده است. در مثال مدنظر به این نتیجه رسیدیم که حتی حالت کلی روش های MCDM می تواند تاحدودی از AHP، عملکرد بهتری داشته باشد. با در نظر گرفتن این که حالت کلی MCDM، نیاز به مقایسه زوج –زوج فراوان ندارد و هم چنین تصمیم گیرنده را نگران محاسبه سطوح سازگاری نمی کند، این پرسش به وجود می آید که در کجا باید از AHP استفاده کنیم و چگونه می توان مطمئن بود که پس از تمام این تلاش ها، AHP منجر به نتایج اطمینان پذیرتری به نسبت یک روش ساده MCDM بشود. پاسخ گفتن به این پرسش ممکن است نیاز به مطالعات بیشتری داشته باشد و نکات منفی را در نهایت بعدا شاید بتوان حل کرد. با این وجود از آن جایی که مواقعی وجود دارد (همانند مثال بحث شده) که برای تصمیم گیرنده کاملا واضح است که AHP نمی تواند درجه بندی مناسبی از چندین گزینه فراهم بیاورد، شرکت ها ترجیح می دهند که ازاین روش استفاده نکنند. با به رسمیت شناختن نکات منفی روش های MCDM کنونی، بر این باور هستیم که توسعه روش های MCDM جدید، مورد تشویق قرار خواهد گرفت.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود ترجمه مقاله بررسی اهمیت روش های MCDM: مروری انتقادی بر AHP و ANP”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + چهارده =

مقالات ترجمه شده

تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت فراپیپر محفوظ است.